LAJMET E FUNDIT

12 viktima dhe 494 raste të reja të infektuara me COVID-19

1.009 TË SHËRUAR DHE 494 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Kurti anulon vendimin për kryesuesin e bordit të Rregullatorit të Energjisë

Qeveria e Kosovës ka anuluar vendimin e datës 24 dhjetor 2020 të marrë nga Qeveria Hoti, lidhur me kandidatët për kryesues të bordit të...

Haxhiu takoi krerët e Sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës

Përfaqësuesit sindikal nga Shërbimi Korrektues i Kosovës të kryesuar nga Kryetari i Sindikatës Zenun Sadikaj, nënkryetari Frashër Raçi dhe të tjerë – u pritën...

KOMUNA E MALISHEVËS

më shumë

4 të shëruar dhe 1 rast i ri me COVID sot...

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 4 persona janë shëruar nga covid-19 dhe është regjistruar 1 rast i ri....

Nis vaksinimi i personave mbi 80 vjeç në Malishevë

Qendra Klinike e Mjekësisë Familjare në Malishevë ka njoftuar se nga data 7 prill ka filluar vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë, ndërsa nga data 8...

3 raste me COVID-19 sot në Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, janë regjistruar tri raste të reja me covid-19. Kjo është e bërë e...

POLITIKË

më shumë

Kurti anulon vendimin për kryesuesin e bordit të Rregullatorit të Energjisë

Qeveria e Kosovës ka anuluar vendimin e datës 24 dhjetor 2020 të marrë nga Qeveria Hoti, lidhur me kandidatët për kryesues të bordit të...

Haxhiu takoi krerët e Sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës

Përfaqësuesit sindikal nga Shërbimi Korrektues i Kosovës të kryesuar nga Kryetari i Sindikatës Zenun Sadikaj, nënkryetari Frashër Raçi dhe të tjerë – u pritën...

Miratohet koncept-dokumenti për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Anëtarët e kabinetit qeveritar kanë miratuar sot koncept-dokumentin për pasurinë e pajustifikueshme. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se koncept-dokumenti ofron analizë të thukët...

Ekonomia

më shumë

​Inflacioni në eurozonë shënon rritje në janar

Shkalla e inflacionit në Eurozonë regjistroi një rritje në janar të këtij viti në 0.9 për qind nga niveli minus 0.3 për qind në...

​Dogana e Kosovës 11 % më shumë të hyra këtë fillim-vit

Mbi 10 përqind më shumë janë rritur të hyrat nga Dogana e Kosovës në këtë fillim-vit. 123 milionë euro është totali i taksave që...

​Edhe pas 13 vjetësh shtet, papunësia problem i madh në Kosovë

Papunësia mbetet shqetësimi dhe problemi kryesor, ani pse sipas të dhënave zyrtare thuhet se ka shënuar rënie. 13 vjet pas shpalljes së pavarësisë së...

Florentino Perez është rizgjedhur president i Real Madridit

Florentino Perez zyrtarisht është rizgjedhur si president i Real Madridit deri në vitin 2025. 74 vjeçari ka garuar i vetëm në zgjedhjet të cilat u...

Bayerni do të kërkojë me ngulm fitoren kundër Parisit, ja formacionet...

Duke qëndruar pranë eliminimit në Ligën e Kampionëve, kampioni aktual Bayern Munich do të kërkojë me ngulm fitoren sot, pasi që në ndeshjen e...

Chelsea-Porto, formacionet e mundshme

Me një këmbë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, Chelsea do të udhëtojë edhe një herë drejt Sevillës, ku do të zhvillojë ndeshjen e...
Video thumbnail
N'Pult: Shaqir Totaj flet për opozitarizmin e PDK-së dhe "premtimet megalomane" të VV-së
36:04
Video thumbnail
Beteja e Koshares (9 prill 1999) - Beteja që rrëzoi kufirin shqiptaro-shqiptar
10:45
Video thumbnail
Vjollca Buçaj, krahas pandemisë sfiduese, premton shumë projekte muzikore
16:15
Video thumbnail
FC Malisheva i rikthehet fitoreve
04:58
Video thumbnail
Vetëvrasja - akti ku autori i krimit e vuan dënimin duke e privuar jetën e tij me vdekje
09:57
Video thumbnail
N’Pult: Halit Barani, anëtar i KMDLNj-së flet për masakrat e padëgjuara të pasluftës në Mitrovicë
32:19
Video thumbnail
Perparim Gosalci ka dhuruar 115 herë gjak
06:59
Video thumbnail
Binak Maloku thërret në ndihmë për mjekimin e syrit
01:43
Video thumbnail
Dokumentar - Rrëfimi i nënës për fëmijën 5 vjeç, të cilin e vranë forcat serbe në vitin 1999
31:00
Video thumbnail
N'Pult: I ftuar Tahir Bezhani, poet
58:33
Video thumbnail
N' Pult: I ftuar Dr. Sedat Sahitaj - Historian
41:59
Video thumbnail
5 Prill - Masakra e Rezallës
10:17
Video thumbnail
N'Pult: I ftuar Adem Berisha, kryetar i LVV-së - Dega Malishevë
39:48
Video thumbnail
N'Pult: E ftuar Mevlyde Mezini Saraçi - Poete
01:02:23
Video thumbnail
22-vjetori i dëshmorëve Jahir Mazreku, Hysen Sopaj, Maliq Sopaj dhe martirët e fshatit Jançist
03:43
Video thumbnail
Familja e dëshmorit, Agim Elshani - Më të dashurit e dëshmorit shpalosin kujtimet e tyre
27:10
Video thumbnail
Promovohet libri “Krime që nuk harrohen” nga Mevlyde Mezini Saraçi
03:41
Video thumbnail
Banorët e lagjes Stapanicë në hall me bërllogun dhe kanalizimin
01:18
Video thumbnail
Dokumentar – Masakra e Burimit, 31 mars 1999
33:08
Video thumbnail
Familja e dëshmorit, Kujtim Bytyqi rrëfehet në “PANTEON”- 27.03.2021
27:07
Video thumbnail
20 vjet nga rënia e deshmorit Agim Elshani - Komandant Malisheva
01:33
Video thumbnail
Në Dragobil të Malishevës dhurohet gjak për nder të 22-vjetorit të masakrës së Burimit
02:14
Video thumbnail
Besart Gashi – Artisti që me punimet e tij synon librin Guinness
05:01
Video thumbnail
I riu nga Malisheva me talent të jashtëzakonshëm në imitimin e aktorëve
03:55
Video thumbnail
Pas barazimit Malisheva përsëri lidere në Ligën e Parë Grupi A
05:24

Shkurte Fejza: Qeveria nuk mendon për ne, nuk duhet krahasuar artisti...

Këngëtarja e njohur e zhanrit popullor të muzikës, Shkurte Fejza, ka bërë një reagim publik në rrjetet sociale. Ky shkrim është publikuar në rrjetin social...

‘The Rock’ është duke e menduar seriozisht kandidaturën për president të...

Aktori i famshëm amerikan, Dwayne ‘The Rock’ Johnson, nuk e hedh poshtë mundësinë e kandidimit për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në...

Yjet që do të jenë pjesë e filmit të ri për...

Futbollisti veteran, Zlatan Ibrahimovic, do të jetë pjesë e trupës së aktorëve për filmin e ri, “Asterix and Obelix”. Tashmë është bërë përzgjedhja e aktorëve...

Në këtë provë, VW ID.4 mposht Tesla Model 3 (VIDEO)

Në një video, makina elektronike e VW ishte në gjendje të ‘mbante veten’ kundër konkurrencës. SUV plotësisht kompakt elektrik nga Volkswagen ID.4 është në dispozicion...

Testi i qëndrueshmërisë: Porsche kaloi 5 mijë km duke vozitur me...

Testi u krye në pistën Nardo në Itali si pjesë e provave përfundimtare të modelit të ri 911 GT3. Reputacionin e fituar me vështirësi gjatë...

Djali me një Lamborghini Urus kërcen mbi një Lamborghini Aventador (VIDEO)

Michael Hyssong, njeriu prapa kanalit në YouTube Street Speed ​​717, bëri një kërcim të madh pasi u hodh me Ram TRX mbi një lumë...

TEKNOLOGJI

më shumë

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

Asnjë fjalë ende nga kompania për shkakun. Facebook dhe Instagram nuk po funksionojnë. Ndërprerja u duk të fillojë rreth orës 23:30, me disa mijëra njerëz që...

Twitter kishte plane për blerjen e Clubhouse për 4 miliardë dollarë,...

Twitter zhvilloi bisedime me Clubhouse rreth një blerje të mundshme të platformës dhe rrjetit social për audio, me një vlerë të një marrëveshje diku...

Modelet Samsung Galaxy S21, tashmë kanë humbur gjysmën e vlerës së...

Modelet më të mira aktuale nga Samsung tani janë mjaft të lira. Nëse dëshironi të merrni një model të mirë aktual Samsung me çmim të...

SHËNDETËSI

më shumë

Covid-19 është në ajër, jo në sipërfaqe

Muajt ​​e parë të pandemisë i kaluam duke pastruar ushqime dhe çanta pazari. Kalimi i pecetave të lagura me alkool mbi doreza, telefonat celularë,...

Përfitimet shëndetësore nga ngrënia e djathit në mëngjes

Kush nuk e do djathin? Shqiptarët e konsumojnë shumë. Një fetë djathi e shndërron edhe sallatën apo vaktin më të mërzitshëm në një gosti...

Cilat janë perimet e stinës dhe si t’i ruani të freskëta

Të njohim ushqimet që konsumojmë, do të thotë të përfitojmë më shumë prej tyre, në shije dhe vlera. Më poshtë gjeni një listë të...

KUZHINA

më shumë

5 mënyra të shijshme për të përgatitur mëngjesin me avokado

Avokado hyn tek ato ushqime që popullaritetin e ka fituar vetëm votet e fundit. I famshmi tost me avokado është një nga më të përhapurit...

Gjellë me mish pule

Kjo çorbë e mahnitshme e forcon organizmin dhe është shumë e shijshme! Përbërësit themelorë: Mish pule, selino, karotë, ajkë e thartë, vezë, fletë dafine, majdanoz, hudhër,...

Sallatë e ngrohtë me patate me mish toni

Nëse jeni duke kërkuar një ide për drekën e sotme, ju jeni në vendin e duhur Përbërësit: – 1 kg patate; – 2 konserva me mish toni; –...