- Reklamë e sponsorizuar -

Ka përfunduar ndeshja në mes të Arsenlit dhe Crystal Palace me rezultat të barabartë 1:1.

Të parët shënuan mysafirët me anë të Aubameyang në minutën e 12-të ndërsa vendasit barazuan rezultatin  në pjesën e dytë.

Aubameyang përpos që shënoi u ndëshkua edhe me karton të kuq.

Sulmuesi nga Gaboni u shndërruar nga një “ëngjëll” në “djall”.

Fillimisht goditja ndaj futbollistit Meyer nuk u vu re nga gjyqtari i ndeshjes Paul Tierney, por pas intervenimit të VAR, ai u ndëshkua direkt me karton të kuq.

- Reklamë e sponzorizuar -