Qeveria reagoi duke thënë se fustani është marr në formë huazimi dhe se do të ju rikthehet dizajnerve pasi familja e Kurtit të rikthehet në Kosovë.

Lajmin se fustani është i huazuar e ka konfirmuar edhe Sanije Matoshi, menaxherja e atelesë së dizajnerve Tetuta Lirika Matoshit.

Sanije Matoshi u shprehë se Lirika ia ka punuar si dhuratë por familja Kurti nuk e ka pranuar dhe se e ka marr vetëm si huazim./TV Malisheva

Share.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/beklpuib/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757