- Reklamë e sponsorizuar -

Modeli 318i i ri është i disponueshëm në variante vagonësh sedan dhe stacion.

Prodhuesi bavarez po u ofron klientëve një version të ri të Serisë 3, të etiketuar 318i. Nën ‘kapuç’ ndodhet një motor benzinë me katër cilindra 2.0 litra turbo-binjak me 156 kuaj fuqi, transmeton TV Malisheva

Sipas të dhënave të fabrikës, varianti sedan nga 0 deri në 100 km/orë përshpejton për 8.4 sekonda dhe arrin maksimalen 223 km/orë, ndërsa versioni karavan nga 0 deri në 100 km/orë arrin për 8.4 sekonda dhe zhvillon shpejtësi maksimale 220 km/orë.

- Reklamë e sponzorizuar -