- Reklamë e sponsorizuar -

Tashmë duket se ka marrë formë të prerë zhvendosja e derbit mes Partizanit dhe Tiranës, në datën e 5 dhjetorit.

Derbi i Superiores do të luhet në “Air Albania”, atje ku pritet një stadium i tejmbushur dhe shumë spektakël nga tifozët, pasi vetë arena e lejon një gjë të tillë.

Këtë e ka konfirmuar komentatori Dritan Shakohoxha në emisionin “Zona Gol”. Kjo përballje do të luhet në mbrëmje, saktësisht në orën 20:00.

Pavarësisht ditës që nuk i përket fundjavës, ora është e përshtatshme për të kaluar 90 minuta emocionuee në kryeqytet, teksa do të përjetohet si Kombëtarja për vetë spektaklin e marrë.

- Reklamë e sponzorizuar -