Njohësi i çështjeve politike, Imer Mushkolaj, ka komentuar vizitën e Merkel në Tiranë dhe mesazhet që ajo dha.

Mushkolaj tha se Merkel sot i dha goditjen përfundimtare idesë së Ballkanit të Hapur.

“Vizita e Merkel në Tiranë është goditja e fundit që i ka dhënë “Open Ballkan”.

Zoti Rama zgjodhi që në konferencë me Merkel ta sulmojë Kurtin dhe Kosovën, por nuk kam pritur që ta bëjë një gjë të tillë në një vizitë të nivelit të tillë.

Zoti Rama në vend që gjatë këtyre muajve ta ushtrojë trysninë nga Serbia e ka kthyer nga Kosova” tha Mushkolaj. /TV Malisheva

Share.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/beklpuib/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107