- Reklamë e sponsorizuar -

‘France Football’ ka organizuar ceremoninë e fituesit të ‘Topit të Artë’ në Francë, Paris.

Para pak minutash është ndarë edhe çmim ‘Yashin’ për herë të parë – me ç’rast edhe u fitua nga Alisson Becker

Becker ishte i jashtëzakonshëm në vitin 2019, ku fitoi Ligën e Kampionëve, Kupën e Amerikës, portieri më i mirë i vitit nga FIFA dhe tani Yashin Trophy.

Pas Becker, radhitet Marc Andre Ter Stegen i Barcelonës dhe Ederson i Manchester Cityt.

- Reklamë e sponzorizuar -