Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për takimin ndaj Chelseat.

Los Blancos barazuan 1-1 ndaj The Blues në takimin e parë gjysmëfinal në shtëpi në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Nesër (e mërkure), Blutë janë nikoqir të madrilenëve, derisa kanë përparësinë e një goli në këtë sfidë.

Lojtarët e ftuar nga trajneri francez:

Portierë: Courtois, Lunin dhe Altube

Mbrojtës: Militao, Ramos, Nacho, Marcelo, Odrizola, Mendy dhe Miguel

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Isco, Valverde, Arribas dhe Blanco

Sulmues: Hazard, Benzema, Asensio, Vinicius, Mariano dhe Rodrygo. /TV Malisheva

Share.