BMW do të paraqesë një automjet të ri të mërkurën. Me shumë gjasë ky automjet do të quhet CE 04.

Siç tregoi BMW kohët e fundit në Twitter, një motor i ri do të paraqitet në 7 korrik.

Çfarë saktësisht është ai, megjithatë, nuk u zbulua në videon e shkurtër. Hashtag #PluggedToLife sugjeron që do të jetë një automjet elektrik.

Në vitet e fundit, kompania ka prezantuar disa koncepte të e-motorëve, disa prej të cilave janë shumë futuriste. Përfshirë Vision DC Roadster.

 

Përshtypjet e shkurtra të motorit në video si dhe inspektimi më i fundit sugjerojnë që modeli i CE 04 në të vërtetë do të jetë ai që do të paraqitet më 7 korrik.

Detajet do të jenë në dispozicion të mërkurën. /TV Malisheva

 

 

Share.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/beklpuib/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757