Vizita e kandidatit për kryetar të komunës së Malishevës, nga radhët e Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës, Kastriot Berisha, ka ngjallur interesin edhe të medieve turke, shkruan TV Malisheva.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vetë Berisha përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook.

“Dhjetëra media turke raportojnë për vizitën time në Konya të Turqisë ku po qëndroj me ftesë të kryetarit të komunës së Selçukut, Ahmet Pekiatirmaci”, shkruan Berisha në Facebook, përcjell TV Malisheva.

Ja shkrimi i tij:

Dhjetëra media turke raportojnë për vizitën time në Konya të Turqisë ku po qëndroj me ftesë të kryetarit të komunës së Selçukut, Ahmet Pekiatirmaci. 🇹🇷
Vizita në kolegjin “HUMA” si dhe takimet tjera me investitorë të sektorëve strategjik që kanë për synim shndërrimin e Malishevës në kryeqytet të prodhimtarisë dhe industrisë janë pjesë agjendës time të qëndrimit në Turqi.
Falënderoj mediat turke që qysh tani po më konsiderojnë kryetar në ardhje – unë jam ushtar i punës pës Malishevën time dhe garantoj do të luftoj për të mirën e komunës time deri sa të jem gjallë!
▪️http://ipekyoluhaber.net/haber-kosova-dan-huma-okullari-na-ziyaret-25989.html
▪️https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=119488
▪️https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/38888/kosovadan-huma-okullarina-ziyaret.html
▪️http://www.rasyonelhaber.com/rasyonel-gazetesi/kosovadan-huma-okullarina-ziyaret-h63327.html
▪️https://evlad-ifatihan.com/kosovadan-huma-okullarina-ziyaret-h5232.html
▪️https://42konyagazetesi.com/kosovadan-huma-okullarina-ziyaret-h7932.html
▪️https://www.konyayenigun.com/egitim/kosovadan-huma-okullarina-ziyaret-h632567.html
▪️https://www-merhabahaber-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.merhabahaber.com/service/amp/kosovadan-huma-okullarina-ziyaret-1841711h.htm?amp_gsa=1&amp_js_v=a6&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#amp_tf=%251%24s%20adl%C4%B1%20kaynaktan&aoh=16316318587177&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.merhabahaber.com%2Fkosovadan-huma-okullarina-ziyaret-1841711h.htm
▪️https://www-konyapostasi-com-tr.cdn.ampproject.org/v/s/www.konyapostasi.com.tr/amp/kosovadan-huma-okullarina-ziyaret-103323?amp_gsa=1&amp_js_v=a6&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#amp_tf=%251%24s%20adl%C4%B1%20kaynaktan&aoh=16316318587177&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.konyapostasi.com.tr%2Fhaber%2Fkosovadan-huma-okullarina-ziyaret-103323
#KB
#MalishevaQeDuam
#MediatTurke /TV Malisheva

Share.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/beklpuib/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107