Cheesecake, kjo ëmbëlsirë ka një shije aq të mirë sa që pasi ta provoni do të mbetë gjatë në mendjen tuaj. Gjithashtu produktet e përdorura gjatë përgaditjes e bëjnë atë edhe më të veçantë.

Si shumë ëmbëlsira edhe cheescake e gjeni te Bardha’s cake, me një shije tejet unike e me një shërbim shembullor që ofron Bardha’s cake.

https://www.facebook.com/bardhascake/photos/?ref=page_internal

Produktet e nevojshme

100gr krem për pjekje
250gr mascaropone Exquisa
150gr sheqer
250gr Exquisa Creamy Quark
100gr biskota

Metoda e përgaditjes:

Në një enë të thellë përzihet kremi për pjekje deri sa të trashet. Në një enë tjetër të ngjashme shtohen maskarpone dhe sheqeri të cilat përzihen së bashku pastaj mbi to hedhet edhe kremi Exquisa Creamy Quark. Masa e fituar hedhet në enën me kremin për pjekje.

Bëhen gati gotat në të cilat do të servohet cheesecake dhe në to hedhen biskota të grimcuara sipas dëshirës./TV Malisheva

 

Share.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/beklpuib/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107