Channel Seven në Australi ka konfirmuar panelin e jurisë për spektaklin e talenteve “The Voice Australia 2022”.

Të dielën, kanali televiziv zbuloi se të katër trajnerët – Guy Sebastian, Keith Urban, Jessica Mauboy dhe Rita Ora – do të rikthehen vitin e ardhshëm sërish pasi shkaktuan rritje të madhe të nivelit të spektaklit sivjet, shkruan DailyMail.

- Reklamë e sponsoriuzar -

Përkundër spekulimeve muzikantja shqiptaro-britanike Rita, 30 vjeçe, nuk do të nënshkruante kontratën për një sezon të dytë, ajo konfirmoi se në fakt “mezi pret” të kthehet dhe të ribashkohet me “familjen e saj të zgjeruar” vitin e ardhshëm.

“Unë absolutisht e dua Australinë dhe është një privilegj të jem pjesë e një shfaqjeje të tillë që të ndryshon jetën”, tha ajo për The Daily Telegraph.

“Artistët fenomenalë këtë vit më tronditën mendjen, veçanërisht talentet e ekipit tim. Anëtarët e tjerë të jurisë janë si një familje e zgjeruar dhe me të vërtetë pres që të kthehem së bashku për të zbuluar superyllin tjetër të ‘The Voice’”, tha Rita.

Thashethemet u përhapën kohët e fundit se Rita do të tërhiqej nga pozicioni i saj në shfaqje, madje flitej se ish-trajnerja Delta Goodrem do të zinte vendin e saj.

Ndërkohë, Bella Taylor Smith – e cila ishte në skuadrën e Guy Sebastian, fitoi këtë vit.

Guy, 39 vjeç, i tha The Daily Telegraph se sezoni i kaluar ishte një nga “kohët më të mira që kam bërë ndonjëherë në televizion”, duke thënë se ai mezi priste të kthehej vitin e ardhshëm.

“Gjendja ishte e mrekullueshme, argëtimi ishte i vërtetë dhe, përsëri, ne zbuluam disa talente të mrekullueshëm australianë”, tha ai. “Mezi pres të kthehem sezonin e ardhshëm me Keithin, Ritën, Jess-in dhe ekipin e jashtëzakonshëm të prodhuesve dhe muzikantëve për të bërë më shumë magji”, shtoi ai.

Muajin e kaluar, u raportua se kanali televiziv nuk kursente asnjë shpenzim për të siguruar kthimin e të katër trajnerëve për vitin 2022.

Madje kishte pretendime se këngëtares së hitit “Anywhere”, Rita po i ofroheshin deri në një milion dollarë për t’u bërë pjesë e sezonit të ardhshëm.

“Është joshëse në një botë ku nuk ka aq shumë para për të fituar në turne gjatë periudhës së COVID-19”, tha një burim për ‘New Idea’ referuar ofertave marramendëse që po iu bëhen trajnerëve për të qenë pjesë e spektaklit.

Guy besohet të ketë një kontratë trevjeçare, që do të thotë se ai ka të ngjarë të shfaqet në sezonet e ardhshme të “The Voice”.

Jessica kuptohet se ka siguruar një “figurë të madhe për kthimin e saj në sezonin e ardhshëm”.

Ndërkohë, nikoqirja Sonia Kruger është “në pozicionin më të mirë të mundshëm për të siguruar më shumë paga, kontrata më të mira dhe kushte më të buta”, raporton ‘New Idea’.

Prezantuesja 56-vjeçare kohët e fundit e bëri të qartë se ajo beson se “The Voice” është një produkt më i mirë në Channel Seven sesa ishte gjatë shfaqjes së tij 10-vjeçare në Nine Network.

“Shfaqja ka gjetur përsëri zemrën dhe shpirtin e saj, për të cilën publiku është atje”, tha ajo për revistën. /TV Malisheva

Share.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/beklpuib/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107