- Reklamë e sponsorizuar -

Samsung Galaxy Note 20, si dhe Galaxy Dele 2 dhe Galaxy S20 Fan Edition, do të fillojnë të dalin në shitje në gusht, në shtator dhe tetor.

Së pari, kështu që thuhet në lajmet që po qarkullojnë në mediat sociale dhe thuhet se Samsung Galaxy Note 20 do të nisë në gusht.

Kjo më pas do të pasohet nga Galaxy Fold 2 që do të dalë në shtator, dhe më pas Galaxy S20 Fan Edition do të pasojë në tetor, transmeton Telegrafi.

Rrjedhja, e cila vjen nga faqja e lajmeve e Koresë së Jugut ETNews, tregon gjithashtu se Samsung po përgatitet të prodhojë në masë një version 5G të telefonit të tij të palosshëm të Galaxy Z Flip.

Megjithatë, asnjë datë lëshimi nuk është dhënë në raport.

Sa për Galaxy S20 Fan Edition, kjo është një ringjallje e një marke që u pa për herë të fundit në Galaxy Note 7 Fan Edition, e cila u lëshua pasi Samsung Galaxy Note 7 origjinal duhej të riprodhohej për shkak të problemeve serioze të baterisë.

Në këtë rast, sidoqoftë, thashethemet kanë qarkulluar se S20 Fan Edition do të jetë më shumë një telefon i stilit “S20 Lite”.

Fillimisht ishte planifikuar për një datë të lëshimit në janar të këtij viti, por që për arsye të ndryshme ajo u shty, dhe duket se tani do të prezantohet. /Tv Malisheva

- Reklamë e sponzorizuar -