- Reklamë e sponsorizuar -

Sipas WinFuture, Fan Edition (FE) do të vijë në 6 variante ngjyrash: i bardhë, portokalltë, vjollcë e lehtë, jeshile e lehtë, e kuqe dhe blu e errët.

Ekrani 6.5 inç super AMOLED krijon një shpejtësi kuadri prej 120 Hertz. Ekrani ka një vrimë për kamerën e përparme e cila ka 32 MP. Një konfigurim me 3 kamera duhet të instalohet në pjesën e pasme.

Nëse zgjidhni versionin 5G të FE, ju merrni një Qualcomm Snapdragon 865 Octacore SoC. Modeli 4G ka nevojë vetëm për një Samsung Exynos 990, i cili sjell një performancë të dobët. Kujtesa kryesore është 6 GB dhe 128 GB.

Galaxy S20 FE do të jetë i pajisur me Wifi 6 dhe Bluetooth 5.0.

Bateria ka një kapacitet prej 4,500 mAh, e krahasueshme me S20 +.

Çmimi për Samsung Galaxy S20 FE vlerësohet në 649 deri në 699 euro. Ekspertët presin një prezantim në fund të shtatorit ose fillim të tetorit. /TV Malisheva

- Reklamë e sponzorizuar -