Klubi gjerman, Werder Bremeni, e ka cilësuar sulmuesin kosovar Milot Rashicën si të vetmen gjë të mirë në barazimin e tyre me Freiburgun këtë pasdite.

Sulmuesi kosovar, Milot Rashica, ishte i jashtëzakonshëm në barazimin e skuadrës së tij me rezultat 2:2 kundër Freiburgut, duke arritur ta shënojë njërën gol në minutën e nëntë, ndërsa e asistoi golin e Theodor Gebre Selassie, të shënuar në minutën e 59-të, raporton Gazeta Express.

Golin e parë për mysafirët e shënoi Nils Petersen në minutën e 28-të të ndeshjes dhe pastaj ai shënoi sërish pak para fundit të ndeshjes .

“Paraqitja e Milot Rashicës: Një gol, një asist. Gjëja e vetme pozitive në një pasdite zhgënjyese”, shkruan faqja zyrtare e Bremenit në rrjetin social Facebook.