- Reklamë e sponsorizuar -

‘France Football’ ka organizuar ceremoninë e fituesit të ‘Topit të Artë’ në Francë, Paris.

Mbrojtësi i Juventusit, De Ligt ka fituar çmimin ‘Kopa’, i cili jepet për lojtarin më të mirë të ri të vitit 2019.

Pas tij renditen Jadon Sancho i Dortmundit dhe Joao Felix i Atletico Madridit.

Sancho dhe Felix ishin zbulimet e vitit të kaluar, ku kaluan sezon të jashtëzakonshëm individual.

- Reklamë e sponzorizuar -